Доменні імена в зоні .UA можуть бути зареєстровані особами, які володіють відповідними торговими марками (словесними знаками для товарів та послуг), а також торговими марками, зареєстрованими за Мадридською Угодою (ТМ, зареєстровані за цією угодою, дозволяють охороняти знак шляхом отримання міжнародної реєстрації та поширюють свою дію в більшості країн (країни, де діють ТМ, вказуються окремо).

РЕЄСТРАЦІЯ ДОМЕНУ .UA

TORGOVAMARKA.COM

Для реєстрації домену в зоні .UA знадобиться

Свідоцтво України на знак для товарів та послуг або Міжнародна ТМ, захищена Мадридською Угодою.

Якщо компанія/людина не є власником Торгової Марки, можлива реєстрація на підставі ліцензійної угоди. Також є можливість перереєструвати ТМ на нового власника. Докладніше про особливості реєстрації домену .UA, а також нюанси, з якими можна зіткнутися в процесі реєстрації домену — далі у статті.

Подання заявки на реєстрацію домену .UA можливе в тому випадку, якщо ваша торгова марка вже зареєстрована і ви маєте її унікальний номер (зазвичай, це 6-значне число).

Важливо: не плутайте номер зареєстрованої ТМ та номер заявки на реєстрацію ТМ (який зазвичай має формат: m000000). За номером заявки реєстрація домену неможлива.

Визначитись з доменом, який ви хочете отримати, потрібно ще на етапі реєстрації торгової марки.

Як же бути у такій ситуації?

Які складнощі можуть на Вас чекати?

Перший і найболючіший камінь спотикання — це транслітерація. Зіткнулися з ним ті, у кого найменування торгової марки написано кирилицею. Згідно з правилами реєстру, транслітерація ТМ може відрізнятися від загальноприйнятої, тому рекомендуємо перевірити, як виглядатиме ваш домен до його реєстрації за допомогою інструменту.

Так як варіантів транслітерації може бути кілька, ви, за бажанням, можете викупити їх усі. Наприклад, у вас є торгова марка «ГРУША». Варіанти транслітерації для неї: grusha, ghrusha, hrusha.

Вибрати ви можете лише вільні імена із запропонованих варіантів.

Як? Невже хтось може мати таку саму назву ТМ як і в мене?

 Так, це можливо, якщо класи ваших торгових марок не збігаються. Наприклад, ви продаєте фрукти, і ваша «ГРУША» — єдина у своєму класі. Власник іншої ТМ “ГРУША” займається косметикою. У такому разі класи торгових марок не перетинаються, і ви разом можете претендувати на домени з цими іменами.

Варіантів вирішення цієї проблеми, на жаль, не існує. Іншими словами, хто перший встав — того й тапки. Зверніть увагу: домени у зоні .UA не бронюються. Якщо реєстратор обіцяє вам броню бажаного імені до завершення реєстрації вашої ТМ, то з ймовірністю 100% можна стверджувати, що ви зв’язалися з шахраєм.

Другий не менш болісний камінь, про який спіткнулися багато охочих купити домен — це дешифрування логотипів ТМ. Кому загрожує: всім, хто має в ТМ присутні не лише символи, а й графіку.

Що потрібно знати: якщо ви бажаєте прикрасити вашу ТМ логотипом/графікою/картинками, бажано зробити це так, щоб графічна частина не перепліталася з текстом і не була схожа/не містила текст або літери, які можна прийняти за символи. Також важливо, щоб графіка не перекривала частину тексту у логотипі.

У другому випадку, можна буде купити домен g-grusha, тому що символ на логотипі легко читається.

Також це стосується тих ТМ, назви яких складаються зі слів на латиниці та кирилиці одночасно

Тоді і в домені обов’язково повинні бути присутніми обидва слова: груша (у транслітерації) і grusha.

Винятки

Винятки можуть становити лише спеціальні символи. Але тут є суворі описи:

Символи можуть бути переведені на їх текстове позначення англійською (наприклад, &→ «and», / → «slash», . → «dot», @ → «at» та ін.), які, за бажанням, можуть бути виділені знаками – з обох сторін (наприклад, & → “-and-“). Символи   (пробіл) та _ (підкреслення) можуть бути замінені на символ -. Або можуть бути видалені без заміни. Це питання вирішує Власник ТМ.

Елементи P, ©, ®, ™ не належать до спецсимволів і додаються до знаку, за винятком О, який не може включатися в доменне ім’я відповідно до чинних технічних стандартів. Літери Р, С, R, TM, які є частиною знака, приєднуються до доменного імені як літери, які відокремлені від основної частини знака символом «пробіл».

Єдиний спосіб позначити їх як спецсимволи — це додати такі елементи під час реєстрації в бібліографічні дані свідоцтва України для Знака під кодом (526), відповідно до стандарту st.60 ВОІВ.

У процесі реєстрації домену такі символи можуть виключатися, але це необхідно на етапі подачі заявки на реєстрацію ТМ.

Приклад: Grusha&Lime

Можливі варіанти: Grusha-and-Lime, GrushaandLime, Grusha-Lime, GrushaLime.

Приклад: Grusha Lime © (якщо © не описано як спецсимвол під час реєстрації ТМ під кодом (256)).

Можливі варіанти: Grusha-Lime-C, GrushaLimeC.

Всі слова та літери, які вказані у ТМ, обов’язково повинні бути присутніми в домені!

Тому рекомендуємо максимально чітко сформулювати бажане ім’я.

Як варіант, багато хто реєструє дві ТМ: у найменуванні першої присутні лише символи/літери (які використовуються в домені), а в другій ТМ Власник вказує все, що забажає.

Мінуси: потрібно більше витрат та часу на реєстрацію ТМ.

Після реєстрації ТМ

Якщо ТМ має кілька власників, на кого оформляється домен? Чи можна змінити дані?

Доменне ім’я оформляється на того, з чиєї панелі управління було надіслано запит. Надалі дані можна буде змінити, але потрібно заповнити невелику заяву на зміну даних

TORGOVAMARKA.COM

У разі продажу Домену, чи потрібно переоформляти ТМ?

Так, для доменів у зоні .UA пріоритетними є дані, що знаходяться у БД:

https://base.uipv.org/searchBUL/search.php?dbname=certtm (для українських ТМ)

https://www3.wipo.int/madrid/monitor/en/ (для міжнародних ТМ)

Якщо ви переоформили ТМ, можна говорити про передачу прав на домен новому Власнику.

Також можна делегувати домен або надати можливість керувати доменом та ТМ на основі ліцензійного договору (докладніше)

У разі делегування чи оформлення ліцензійного договору власник ТМ не змінюється.