реєстрація торгової марки у США

РЕЄСТРАЦІЯ ТОРГОВОЇ МАРКИ В США

У США, як і в будь-якій країні, є можливість зареєструвати свою ТМ для захисту прав інтелектуальної власності. Але коли дізнаєшся, що це відбувається не миттєво, а може розтягнутися навіть на роки, починаєш вже відчувати певні сумніви – чи варто починати цей процес.

Скільки ж триває реєстрація, за умови, що ви володієте інформацією про всі нюанси і правильно заповнити заявку? Відповідь: близько 7-8 місяців. Але якщо заявка буде подана не правильно або виникнуть інші складності – реєстрація може розтягнуться на рік-півтора.

TORGOVAMARKA.COM

ПОРАДИ ЩОДО ПІДГОТОВКИ ДО РЕЄСТРАЦІЇ ТМ В США

Ми виділили 5 базових порад, як підготуватись до реєстрації торгової марки у США, що б не отримати попередню відмову і реєстрація пройшла на відмінно

1.    З самого початку вам потрібно вибрати назву вашої торгової марки, яка повинна відповідати правилам Патентного відомства в США. Не кожна назва і не кожне слово може отримати захист. Ваша торговельна марка має бути унікальною.

В цілому, чим більш характерна назва вашої торгової марки, тим більша ймовірність того, що така ТМ без проблем пройде експертизу. До реєстрації не допускаються описові торгові знаки («Гострий соус для барбекю»), назва місць («Квіти Англії») або загальні назви («Заморожений йогурт»).

Сайт Управління США по патентах і товарних знаках  містить багато базової і навчальної інформації по ТМ.

2. Вибирайте торгову марку, таку, яка не буде конкурувати з  іншими ТМ.

Найчастіше відмови від експертів Патентного відомства приходять через те, що при проведенні експертизи були знайдені схожі торговельні марки, які зареєстровані для подібних товарів, що призводить до плутанини серед споживачів.

Наприклад, так сталося з відомою американською телеведучою Nicole “Snooki” Polizzi, яка хотіла зареєструвати своє сценічне ім’я “Snooki”, але Патентне відомство відмовило телеведучій, через те, що була знайдена Торгова марка під назвою “Snooky”, яка належала котові, персонажу лінійки книг “пригоди Snooky”. Експерти визнали, що ці дві назви занадто схожі й може виникнути плутанина.

3. Один з важливих аспектів при підготовці реєстрації торгової марки – початок її використання.

При подачі торгової марки на реєстрацію у Сполучених Штатах, вам потрібно вибрати підставу подачі. Їх існує дві – “use in commerce” (ТМ вже використовується) та “intent to use” (намір використовувати).

Якщо ви все-таки використовуєте торгову марку, ви будете ще ближче до реєстрації, оскільки пропускаєте крок подачі підтвердження використання. Таким способом, ви зменшите загальний термін реєстрації.

4. Дуже уважно заповнюйте заявку на реєстрацію торгового знаку, оскільки безліч попередніх відмов приходить заявникам через технічні помилки.

Наприклад, ви не змогли правильно класифікувати товари або невірно надали зразок використання торгової марки. Такі помилки дуже легко виправляються, але затягують процес реєстрації.

Курйозної була ситуація з реєстрацією імені «Sarah Palin» – колишнього кандидата у віце-президенти США, яка попросила свого адвоката скласти заяву на реєстрацію свого імені як торгової марки. Для підтвердження наміру реєструвати ТМ потрібно не тільки згода, але й підпис, яку вона просто забула поставити й тим самим, отримала відмову Патентного відомства.

5. Якщо ж все-таки з яких-небудь причин ви отримали Office Action, не засмучуйтеся, а швидко відповідайте на нього, вивчивши та виправивши всі помилки.

За правилами USPTO, у вас є 6 місяців для того, щоб подати відповідь на Office Action. Але якщо ви хочете, щоб реєстрація торгового знаку не розтягувалася на довгий час – швидко вивчайте і аналізуйте зауваження експерта, виправляйте помилки і відправляйте відповідь.

Якщо відповідь на Office Action вимагає юридичної консультації, не намагайтеся самі щось придумати, тому, що лише втратите час та кошти. Зверніться по допомогу до спеціалізованих юристів, що б вони підготували відповідь або проконсультували вас, розтлумачивши причини відмови.

TORGOVAMARKA.COM
реєстрація торгової марки у США

ЯК ПРОХОДИТЬ РЕЄСТРАЦІЯ ТМ В США

Сам процес реєстрації торгової марки в США може бути тягомотливим, але, якщо вибрати сильну торгову марку, провести пошук на схожі ТМ та подати заявку без помилок – ви значно знизите ймовірність отримання заперечень або попередньої відмови від експертів Патентного відомства.

®️ З моменту подачі заявки на реєстрацію товарного знака ви очікуєте відповіді від Патентного відомства США протягом 3-6 місяців.

®️, Потім проводиться експертиза і в залежності від того, чи був товарний знак визнаний придатним для реєстрації або неприйнятним для реєстрації, ви переходите/чи не переходити на наступний етап.

®️ Далі настає 30-денний етап публікації в Офіційній газеті та, якщо публікація пройшла без подачі опозицій (тобто опротестування від ваших прямих конкурентів), настає етап реєстрації, який триває близько місяця.

®️ Таким чином, загальний час обробки заявки, від початку до кінця, може становити від 7 місяців до 1+ років. Однак вкрай важливо подати заявку на товарний знак якомога раніше, щоб отримати якомога ранню дату подання. Якщо ви виконали всі дії вірно, то ваша реєстрація триватиме від 7 до 10 місяців, в залежності від форми подачі заявки.

®️ Якщо ви вже стали власником торгової марки, то не забудьте про те, що рівно через 5 років вам необхідно поновлювати торговельну марку. Це не складний процес. Вам потрібно просто надати Патентному відомству декларацію (Declaration of Use) про те, що ви дійсно використовуєте торгову марку.

Зареєстрована торгова марка діє на території США 10 років, з можливістю продовження ще на 10 років необмежену кількість разів.