Реєстрація торгової марки в Європі

Реєстрація торгової марки в Європі

Існують процедури оформлення та отримання реєстрації торговельної марки в Європейському союзі одночасно щодо всіх 27 країн-учасниць. Установа, яка здійснює та контролює цей процес – EUIPO (European Union Intellectual Property Office).

Власниками торгових марок, брендів, назв, логотипів у ЄС мають право бути будь-які фізичні чи юридичні особи – резиденти України.

TORGOVAMARKA.COM

Як оформити реєстрацію торгової марки у Євросоюзі?

Документи можуть бути направлені:

 1. Безпосередньо до офісу EUIPO через європейського патентного повіреного.
 2. Або у складі міжнародної заявки за Мадридською системою через офіс WIPO (Женева, Всесвітня організація інтелектуальної власності).        

Для одержання trademark EU у першому вказаному випадку не обов’язково мати торговельну марку в Україні, у другому варіанті – обов’язково.

Порада: заздалегідь здійснити попередній пошук назв, логотипів, брендів у Європі. Це дасть розуміння – чи не є Ваш бренд схожим або однаковим із комерційними позначеннями на території Європейських країн.

Заявка на торгову марку (безпосередньо через EUIPO) оформляється виключно європейським патентним повіреним. Надалі все листування, платежі та інші дії так само здійснюються через такого представника.

При оформленні документів за Мадридською системою, європейський юрист не потрібен, достатньо патентного повіреного України.

У випадку, якщо в Україні вже існує оформлена заявка на таку саму Торгову марку, і від дати її подання до Національного Офісу інтелектуальної власності України не минуло шість місяців, то заявник має право пріоритету щодо торгової марки Європи. Вважатиметься, що Ваша заявка в European Union Intellectual Property Office або у WIPO має дату пріоритету Вашої першої української заявки.

TORGOVAMARKA.COM
реєстрація торгової марки в Євросоюзі
 • повні реквізити особи-заявника українською мовою та латинським алфавітом, копія паспорта або дані з реєстру юридичних осіб України, переклад англійською мовою;
 • написання або дизайн торгової марки, бренду, логотипу в якісному електронному форматі;
 • перелік товарів, послуг для яких необхідно зареєструвати позначення (українською, англійською мовою);
 • якщо є торгова марка України, надати копію заявки або свідоцтва про реєстрацію.

Документи для реєстрації ТМ у ЄС

Для початку оформлення ТМ необхідно надати:

Термін процедури експертизи та реєстрації позначення у патентному офісі  становить:

 • від 8 до 14 місяців через EUIPO;
 • Від 10 до 18 місяців через WIPO.

Зазначені терміни дійсні у разі відсутності заперечень та опозиції від патентних відомств та інших осіб.

TORGOVAMARKA.COM

Експертиза торгової марки Європейського Союзу:

 • оформлення та подання заявки;
 • сплата офіційних платежів та послуг патентної фірми;
 • формальна експертиза;
 • публікація даних про торгівельну марку для можливості опозиції від третіх осіб
 • внесення до Європейського реєстру trademark, онлайн-публікація про реєстрацію бренду із присвоєнням ідентифікаційного номера;
 •  одержання електронного Сертифіката Європи на торгову марку, на паперовому носії документ не видається та не надсилається.

 

Якщо проти Вашої європейської торгової марки буде направлено заперечення, опозиція (від третьої особи) хоча б з території однієї будь-якої країни, то процес реєстрації буде припинено щодо всіх країн Європейського Союзу до моменту розгляду та вирішення спірної ситуації. Це може тривати досить довго, і вартість вирішення подібних суперечок досить значна (кілька тисяч євро).

Якщо Ви маєте діючу юридичну особу на території будь-якої країни Євросоюзу, або Ви як фізична особа – резидент однієї з держав, то Ви маєте право та можливість оформити та отримати Торгову марку самостійно.